• Prva liga FBiH - Sjever

Rukometaši Kiseljaka stigli su do nove pobjede u Prvoj ligi FBiH - Sjever. Kiseljačani su na svom terenu srušili momčad Jajca 33-26.

Iako rezultat sugerira drugačije, nije to bila nimalo laka utakmica. Gosti su bili fizički moćnija ekipa i dosta iskusnija, ali kiseljačka mladost je sjajnim drugim dijelom dobila utakmicu.

Kiseljak je odigrao jako loše prvo poluvrijeme. Uspjeli su povesti tek rezultatom 3-2, a ostatak prvog dijela pripao je Jajčanima. Gosti su kontrolirali utakmicu na krilima odličnog vratara Kaljalića, koji je u prvom dijelu imao 11 obrana, od toga čak četiri sedmerca.

Domaći rukometaši su puno griješili, srljalo se u napadu i bilo je dosta izgubljenih lopti. Sve je djelovalo jako loše, a Jajce je na poluvremenu vodilo tri razlike, što je i prihvatljivo s obzirom na prikazano.

Trener Kepić djelovao je dosta smireno na klupi, a nakon predaha na teren kao da je izašla druga momčad.

Momci su bili silno motivirani pokazati kako su bolja momčad. Ubacili su u brzinu više, obrana je bila kompaknija, napad je konačno proradio. Jelonjić je po običaju skidao zicere, i u 43.minuti Kiseljak je prvi put poveo.

Do kraja su povećavali prednost do maksimalnih 7 razlike, a vrijedi spomenuti fantastično izdanje domaće publike, koja je nosila mlade rukometaše do novih bodova.

Jajce sada ima jednu pobjedu više, ali Kiseljak ima bolji međusobni omjer i prednost u slučaju istog broja bodova (Jajce šesto,Kiseljak sedmi).

Berin Ahić, Boris Bošnjak i David Slišković postigli su po 9 pogodaka. Vrijedi spomenuti kako je Bošnjak u jednom trenutku bio u jako lošem momentumu, no nakon što je malo ohladio glavu odigrao je sjajno i svojim pogocima vukao Kiseljak.

Denis Duno i Josip Gojsilović su se po dvaput upisali u strijelce,a Karlo Komšić i Josip Tolo u pobjedu su ugradili po jedan pogodak. Ulazak Tole podigao je obranu na višu razinu, uspio je zaustaviti jučer najboljeg igrača gostiju Kaltaka.

Jelonjić je bio standardno dobar, skupio je 16 obrana.

Kod gostiju Kaltak je postigao 9,Ćano 6 pogodaka. Kaljalić je imao 15 obranjenih udaraca. Gosti su susret završili sa dva igrača manje, crveni karton je u 22.minuti nakon grubog starta zaradio Agić,da bi u 49.Ćano zaradio treće isključenje. No, i pored ovog gosti iz Jajca ponašali su se korektno.

Ovo je odlična uvertira za naredno kolo, kada je Kiseljak ponovo domaćin. U Gradskoj dvoranu naredni vikend gostuje momčad Krajine.