• FINALE U MAROKU

Nogometaši Reala osvojili su Svjetsko klupsko prvenstvo nakon što su večeras u finalu odigranom na stadionu Moulay Abdallah u Rabatu pobijedili ekipu Al-Hilala rezultatom 5:3.

Real je od početka meča krenuo žestoko, a da je večeras izuzetno raspoložen Vinicius Junior nagovijestio je golom u 13. minuti nakon odličnog proigravanja Benzeme.

Samo pet minuta kasnije Valverde je silovito pucao nakon jedne odbijene lopte, te udvostručio vodstvo, a na odmor se otišlo rezultatom 2:1 budući da je Marega pogodio iz jedne kontre.

Trinaest minuta igre u nastavku bilo je dovoljno da Real postigne još dva gola. Prvo je Vinicius maestralno asistirao Benzemi koji samo posprema loptu u mrežu, a onda Valverde odigrao dvostruki dupli pas s Carvajalom i postigao svoj drugi pogodak večeras.

Pet minuta kasnije iz još jednog kontra napada Al-Hilal smanjuje golom Vietta, a onda za 5:2 ponovo pogađa Vinicius Junior. Prethodno je Ceballos sve uradio, a onda je Brazilac preuzeo loptu i matirao vratara za Realov peti pogodak.

Konačnih 5:3 postavio je sjajni Vietto i to nakon što je Al-Hilal iskoristio neozbiljnost i nesmotrenost u obrani Reala.

Real Madrid je tako deveti put postao prvak svijeta. Tri puta je osvajao Interkontinentalni kup, koji je bio prethodnik Svjetskog klupskog prvenstva. U novom formatu Real je večeras šesti put osvojio titulu prvaka svijeta.

Rezultat i strijelci:

Real Madrid - Al-Hilal 5:3 (Vinicius Junior 13', 69', Valverde 18', 58, Benzema 54' - Marega 26', Vietto 63, 79')