• TUZLA

Pobjedom u finalnom susretu Kupa sustava A, košarkaši Bosne Meridianbeta plasirali su se na završnicu Kupa Mirza Delibašić. Sarajlije su u tuzlanskom Mejdanu savladale Slobodu rezultatom 94:89.

Gosti su većim dijelom susreta imali prednost, ali se ni Sloboda nije predavala, iako su igrali oslabljeni, bez kapetana Đorđa Lelića.

Posebno je bila efikasna prva četvrtina koju su gosti riješili u svoju korist 29:28. Na poluvremenu Bosna je imala +3 (49:46).

Collins 13 i Sejfić s 10 poena bili su dvocifreni kod Bosne. Jeftić 14, Scott i Alikadić po 11 i Talley 10 poena istaknuli su se kod Slobode u prvom poluvremenu.

Trojkom Hasandića Sloboda dolazi do izjednačenja 52:52 u 22. minuti utakmice. Bosna ubrzo ide na +5, 57:52 poenima Dragovića.

Sloboda ide po novo izjednačenje tricom Hasandića za 71:71 u 32. minuti utakmice. Nakon čega Jeftić pogađa za 73:71. Gosti tricom Verlaševića vraćaju vodstvo 81:77 u 36. minuti igre.

Posljednje izjednačenje ubilježeno je u finišu kada Scott pogađa za 89:89, ali u presudnim trenucima košarkaši Bosne su "prelomili" utakmicu i došli do pobjede.

U redovima Slobode najefikasniji su bili Joshua Scott s 21 poenom i Zoran Talley s 19 postignutih poena. Bosnu Meridianbet po efikasnosti su predvodili Ismet Sejfić s 24 poena i 15 skokova, dok je 14 poena postigao Nedim Buza.