• SEBASTIEN HALLER

Fantastični napadač Borussije Dortmund Sebastien Haller postigao je hat-trick u povratničkom meču nakon borbe s opakom bolešću.

Prije samo šest mjeseci Haller je saznao da boluje od zloćudnog tumora testisa, nakon čega se posvetio liječenju. Pretrpio je operaciju i kemoterapije, a prije nekoliko dana vratio se treninzima.

Da je najveći pobjednik dana, pokazao je u današnjoj utakmici protiv Basela. Njegov tim slavio je rezultatom 6:0, a Haller je postigao tri posljednja gola na utakmici.

Za hat-trick mu je bilo potrebno svega sedam minuta. Pogađao je od 81. do 88. minute susreta.

To je vijest koja je obradovala sve fanove napadača iz Obale Slonovače, od kojeg su u Dortmundu oduvijek imali velika očekivanja.

Iako se najavljivalo da u Dortmundu neće požurivati njegov oporavak, te da će čekati dok on sam ne odluči da je spreman, očigledno da je želja za povratkom kod Hallera bila jača nego ikad.