• Svjetsko prvenstvo

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar (16) nije se plasirala u finale nakon što je osvojila peto mjesto u polufinalnoj utrci 100 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Melboruneu.

Pudar, koja je u kvalifikacijama u ovoj disciplini zauzela deveto mjesto, isplivala je dionicu u vremenu 56.71 što joj nije bilo dovoljno da prođe dalje, jer je ukupno bila deseta.

Prethodno je osvojila peto mjesto u utrci 200 metara delfin, dok nije prošla u polufinale na 100 metara slobodno.

Lana Pudar seniorska je prvakinja Europe u discplini 200 metara delfin. Dvostruka je prvakinja Mediteranskih igara u disciplini 100 i 200 metara delfin.

Rekorderka Mediteranskih igara u disciplini 100 metara, dvostruka juniorska prvakinja i viceprvakinja Europe. Najbolje je rangirana juniorka Europe i druga najbolje rangirana juniorka na svijetu, te najmlađa osvajačica medalje na seniorskom prvenstvu Europe.