• PORAZ HRVATSKE

U prvom polufinalnom ogledu Svjetskog nogometnog prvenstva Argentina je pobijedila Hrvatsku rezultatom 3:0 i plasirala se u svoje šesto finale.

Hrvatska je sakrila loptu u prvih pola sata utakmice i Argentinci su u tom razdoblju bili potpuno bezopasni.

Ipak, u 30. minuti dugačkim dodavanjem sa svoje polovice Argentinci su u priliku gurnuli Juliana Alvareza. U situaciji jedan na jedan Alvarez je prebacio Dominika Livakovića, loptu je na putu do gola zaustavio Dejan Lovren, međutim sudac je pokazao na bijelu točku jer je prethodno Livaković srušio Alvareza.

Odgovornost je preuzeo Lionel Messi i snažnim udarcem realizirao jedanaesterac za vodstvo njegove momčadi.

Samo pet minuta kasnije Alvrez je u solo akciji pretrčao više od 50 metara, lopta se dva puta odbijala od Josipa Juranovića i Borne Sose, vratila se Alvarezu u noge i argentinski napadač pogodio je za 2:0.

Argentinci su u 42. minuti mogli i do trećeg gola. Nakon udarca iz kuta glavom je šutirao Alexis Mac Allister, ali je njegov šut sjajno obranio Livaković.

Drugo poluvrijeme gledali smo isti pristup utakmici. Prepustili su Argentinci posjed hrvatskim igračima, ali Vatreni u završnici nisu uspijevali ništa napraviti.

S druge strane Argentina je prijetila iz protunapada, a jedan takav u 69. minuti završio je trećim pogotkom.

Messi je prošao po desnoj strani, izbacio je driblingom Joška Gvardiola iz igre, poslao povratnu loptu koju je u Livakovićevu mrežu pospremio Alvarez za konačnih 3:0.

Treći pogodak definitivno je srušio hrvatski san o drugom uzastopnom finalu na svjetskim prvenstvima, dok se argentinski san o trećem naslovu svjetskog prvaka nastavlja.

Argentinci su osvajali naslov svjetskog prvaka 1978. i 1986. godine, a 1930., 1990. i 2014. gubili su u finalu.

Drugo polufinale igra se u srijedu, a sastaju se Francuska i Maroko.