• NOVA DRAMA NA SVJETSKOM PRVENSTVU!

Nogometaši Portugala i Južne Koreje plasirali su se u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru iz grupe H nakon što su danas odigrane utakmice odlučujućeg 3. kola, a na kraju je viđena prava drama u kojoj Urugvaju nije bila dovoljna pobjeda protiv Gane rezultatom 2:0.

Urugvaj je rezultatom 2:0 pobijedio Ganu, ali im ta pobjeda i četiri osvojena boda nisu bili dovoljni da prođu u sljedeću fazu.

Gana je mogla doći u vodstvo i tako dodatno zakuhati situaciju u ovoj grupi, ali Jordan Ajew je promašio, odnosno vratar Urugvaja Rochet ga je pročitao i obranio mu.

U 26. minuti Urugvaj dolazi u vodstvo golom koji je postigao De Arrascaeta, a isti igrač je šest minuta nakon toga postigao drugi gol za svoju reprezentaciju i tako im donio veliko vodstvo.

To je ujedno trebalo biti dovoljno Portugalu za plasman u sljedeću fazu, a iako je Portugal imao vodstvo protiv Južne Koreje, u 90. minuti su primili pogodak i izgubili, pa je ova reprezentacija na konto gol-razlike prošla dalje.

Portugal je u vodstvo stigao u šestoj minuti kada je Horta pogodio za 1:0, no stvari na početak je vratio Kim Young-Gwon golom u 27. minuti.

Kada se činilo da će s tim rezultatom i završiti utakmica, odnosno da će Portugal i Urugvaj proći dalje, Hee-Chan Hwang u 92. minuti postiže drugi gol za Južnu Koreju, donosi im preokret, pobjedu i nakon 10 minuta strepnje i čekanja, prolazak u sljedeću fazu.

Urugvaju je u tom trenutku trebao još jedan gol i pobjeda od 3:0 kako bi zbog bolje gol-razlike prošao dalje, ali u tome nisu uspjeli. Čak su imali i jednu dobru situaciju kada je Cavani srušen u kaznenom prostoru, no iako se činilo da je to bio čist penal za Urugvajce, sudija je samo odmahnuo rukama i pokazao da se igra nastavi.

Grupa H:

Gana - Urugvaj 0:2 ( De Arrascaeta 26', 32')

Portugal - Južna Koreja 1:2 (Horta 6' / Kim Young-Gwon 27', Hee-Chan Hwang 90+2')