• SVJETSKO PRVENSTVO

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Kataru, a izabranici Zlatka Dalića nadigrali su reprezentaciju Kanade s 4:1..

Kanada je bolje ušla u susret jer su već u drugoj minuti došli do vodstva iznenadivški Hrvatsku. Sjajno je centrirao Buchanan, a glavom je još bolje pogodio Davies za 1:0.

Ipak od drugog dijela prvog poluvremena Hrvatska je zaigrala bolje, te su do izjednačenja došli u 36. minuti kada je Ivan Perišić sjajno asistirao Andreju Kramariću koji je sjajno pogodio za 1:1.

U 44. minuti Hrvatska dolazi do potpunog preokreta pogotkom Marka Livaje na asistenciju Juranovića.

Na odmor se otišlo s 2:1 u korist Hrvatske.

U nastavku je Hrvatska pokazala kvalitet, te su još jednim pogotkom riješili pitanje pobjednika već u 70. minuti. Perišić je ponovno sjajno asistirao, a Kramarić se sjajno snašao u šesnaestercu pogodivši prizemnim udarcem nebranjeni dio mreže Milana Borjana.

Ipak do pogotka je stigao i Lovro Majer u 94. minuti susreta kada je pogodio na nesebičnu asistenciju Mislava Oršića koji je bio u situaciji "jedan na jedan" s vratarom Kanade.

Hrvatska je nakon ove pobjede prvoplasirana u skupini F s istim brojem bodova kao i Maroko (4), dok Belgija na trećem mjestu ima 3, a Kanada je bez bodova.

U posljednjem kolu grupne faze koje se igra 1. prosinca Hrvatska će od 16 sati snage odmjeriti s Belgijom, dok će Kanada i Maroko igrati također u istoj satnici.