• NOGOMET

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Slobodu rezultatom 1:0 u susretu 12. kola Premijer lige BiH.

Iako rezultat sugerira drukčije bila je to sigurna pobjeda domaćih nogometaša.

U prvom poluvremenu igralo se gotovo isključivo na polovici Slobode. Gosti su se uspješno branili do 44. minute, a onda se ukazao Nemanja Bilbija. Almir Bekić je poslao loptu pred Slobodin gol, a u mrežu ju je glavom pospremio napadač Plemića.

I u nastavku gledali smo istu sliku na terenu. Zrinjski je napadao, a Sloboda se mučila pokušavajući nešto napraviti iz protunapada.

Nogometaši Sergeja Jakirovića stvorili su nekoliko solidnih prilika pred golom gostiju, a najbliži drugom pogotku Zrinjski je bio u 48. minuti kada je Niko Janković s ruba kaznenog prostora pogodio okvir gola.

S tri nova boda Zrinjski se popeo do četvrtog mjesta na ljestvici s 18 bodova. Na vrhu su Tuzla City, Široki Brijeg i Željezničar, svi s 19 bodova.

Tuzla City i Željezničar imaju dvije utakmice više u odnosu na Zrinjski, a Široki Brijeg jednu.