• Liga prvaka

Nogometašice SFK 2000 Sarajevo doživjele su težak poraz u prvoj utakmici drugog kola UEFA Lige prvaka. Sarajevska ekipa danas je na Grbavici poražena od švicarskog prvaka Zuricha sa 0:7.

Fabienne Humm postigla je hat-trick u 6., 17. i 62. minuti, dok se dva puta u strijelce upisala kapetanica Laura Vetterlein, u 45. i 80. minuti. Šesti pogodak postigla je Oliwia Wos u 87. minuti, a Glorija Slišković je autogolom u 90. minuti postavila konačan rezultat.

SFK je susret završio sa deset igračica nakon što je u 76. minuti crveni karton dobila Amira Spahić.

Revanš susret bit će odigran 28. rujna u Schaffhausenu sa početkom u 19.30 sati.