• PREMIJER LIGA BIH

Nogometaši Veleža i Sarajeva odigrali su neriješeno 1:1 u Gabeli u posljednjoj utakmici 11. kola Premijer lige Bosne i Hrecegovine.

Velež je poveo u 57. minuti golom Zajmovića, a bod Sarajevo donio je Ikić pogotkom u 75. minuti.

Velež je tako upisao šesti remi u 11 odigranim mečeva, dok je Sarajevo nastavilo negativan niz s obzirom na to da je treću utakmicu zaredom bez pobjede, a u posljednjih osam utakmica upisalo je samo jednu pobjedu.

Ostali susreti 11. kola odigrani su tijekom vikenda.

U prvom susretu ovog kola Borac je u subotu u gostima savladao Tuzla City s 1:0. U nedjelju su odigrana četiri meča, a minimalne pobjede 1:0 su upisali Široki Brijeg protiv Posušje i Željezničar protiv Sloge, dok je Zrinjski bio ubjedljiv protiv Igmana slavivši sa 4:0.

Susret Leotara i Slobode završen je bez golova.