• Na Španjolsku

kosarka prvenst eu njem

Košarkaška reprezentacija Njemačke plasirala se u polufinale Europskog prvenstva. Nijemci su u četvrtfinalu u Berlinu pobijedili selekciju Grčke sa 107:96.

Domaći košarkaši su do pobjede nad jednim od favorita došli zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu u kojem su u potpunosti razbili selekciju Grčke. Kobna za Grke bila je posebno treća četvrtina u kojoj su za sedam minuta postigli samo jedan bod dok je s druge strane Njemačka ubacila 20 i velikom serijom došla do preokreta te 15 bodova prednosti.

Nakon što je najboljih igrač Grčke Giannis Antetokounmpo pet minuta prije kraja dobio drugu nesportsku osobnu grešku, koja je ujedno i isključujuća, bilo je jasno da se Grci neće moći da vratiti u utakmicu.

Najučinkovitiji u selekciji Njemačke bio je Dennis Schroder sa 26 bodova i osam asistencija, ali je i on svoj nastup pokvario sa dvije tehničke greške zbog provociranja protivničkog trenera, a zbog čega je morao u svlačionicu tri i po minute prije kraja utakmice.

Andreas Obst i Franz Wagner postigli su po 19 bodova, dok je Daniel Theis ostvario double-double učinak od 13 bodova i 16 skokova.

U selekciji Grčke Giannis Antetokounmpo postigao je 31 bod, uz sedam skokova i osam aistencija, dok je Giannoulis Larentzakis postigao 18 poena uz stopostotan šut iz igre.

Njemačka će u polufinalu igrati protiv selekcije Španjolske, koja je u prvom četvrtfinalnom meču danas pobijedila Finsku sa 100:90.

Preostala dva četvrtfinalna meča igraju se u srijedu, a sastaju se: Francuska - Italija (17.15) i Slovenija - Poljska