• U Zenici

U derbiju 10. kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine u nogometu, Sarajevo je večeras na zeničkom stadionu “Bilino polje” protiv Širokog Brijega remiziralo rezultatom 0:0.

Susret je s tribina zeničkog stadiona promatralo oko 1.500 gledatelja, a prvu veliku priliku imali su nogometaši Sarajeva, već u 2. minuti, ali je šut Nardina Mulahusejnovića zaustavila greda gostujućeg gola. Sarajevo je još nekoliko puta zaprijetilo, ali bez realizacije.

Široki je zaprijetio nakon dobrog prizemnog šuta s više od 25 metara kojeg je uputio Marijan Čavar u 25. minuti, ali je lopta pored same desne vratnice gola Muhameda Šahinovića završila u gol-autu. Prvo je poluvrijeme okončano bez golova 0:0.

Sarajevo je daleko više napadalo na gol i u drugom poluvremenu, a u 78. minuti gredu je šutem glavom iz gužve u 16-ercu Širokog zatresao i Vlatko Drobarov.

Sarajevo je u 85. minuti imalo i slobodan udarac s oko 25 metara, ali je lopta koju je uputio Hamza Čataković u živom zidu pogodila gostujućeg igrača Iliju Mašića.

Čataković je prihvatio odbijenu loptu, te ponovo šutirao, ali se lopta odbila od prsa vratara Renata Josipovića.

Vršajević je u sudačkoj nadoknadi meča šutirao dobro glavom s oko 10-ak metara iskosa s desne strane, ali je lopta pogodila desnu vratnicu. Na odbijenu loptu zakasnio je Mersudin Ahmetović, pa je derbi u Zenici okončan bez pobjednika i bez golova.

U okviru današnjeg programa Igman iz Konjica savladao je u Doboju kod Kaknja trebinjski Leotar s 3:1, dok je aktualni prvak Zrinjski iz Mostara slavio s minimalnih 1:0 u gostima kod Posušja. Jučer je Tuzla City kao gost s 3:0 u Modriči porazio dobojsku Slogu, dok su banjalučki Borac i mostarski Velež u Bosanskom Novom odigrali bez golova 0:0.

Tuzlanska Sloboda jučer je u Banovićima ugostila Željezničara, a ta je utakmica okončana rezultatom 1:1.