• Vaterpolo

vaterpolo pravila 63c51

Hrvatska vaterpolo reprezentacija stigla je do druge pobjede na Europskom prvenstvu.

Izabranici Ivice Tucka su u sjajnoj atmosferi pred osam tisuća gledatelja nadigrali Francuze 13-7.

Nije išlo lako.Francuzi su dobro otvorili susret, poveli sa 2-4. Hrvatska je do poluvremena uspjela poravnati na 4-4.

U drugom dijelu u bazen je uplivala neka nova Hrvatska. Već nakon treće dionice odlijepili su se na četiri razlike, na kraju to još malo i podebljali.

Briljirao je vratar Marko Bijač sa devet obrana, a obranio je i peterac.Bukić je postigao tri pogotka, a dvaput su zabijali Marko Žuvela, Jerko Marinić Kragić, Andrija Bašić i Konstantin Harkov.

U trećem kolu Hrvatska igra protiv Grčke. Bod je dovoljan za potvrdu prvog mjesta i izravan plasman u četvrtfinale.