• PREMIJER LIGA BIH

Nogometaši Slobode poraženi su u 7. kolu Premijer lige BiH od Posušja na Gradskom stadionu u Banovićima rezultatom 0:1 (0:1).

Sloboda je prva zaprijetila preko Komazeca, ali je golman Kukić u oba navrata bio na mjestu u 7. i 13. minuti utakmice.

U 34. minuti šut je isprobao i J.Osmić, ali je vratar Posušaka ponovo pravovremeno intervenirao.

Kada su se ekipe spremale za odlazak na odmor gosti iz Posušja su prvi put šutirali ka golu golmana Bukvića i pogodili. Centrirao je Brković, a pogodio Krišto u 44. minuti za veliko slavlje gostiju.

U nastavku utakmice identična situacija kao u prvih 45. minuta. Tuzlaci imaju terensku inicijativu, ali bez konkretnijih prilika u šesnaestercu gostiju. Posušaci su se orjentirali na obranu i povremene kontranapade.

Do kraja susreta Sloboda nije ozbiljnije zaprijetila gostima koji su sačuvali svoj gol i osvojili tri boda.

Sloboda je ostala na pet osvojenih bodova, a Posušje je stiglo do osmog.

U drugom susretu dana koji je odigran u nešto ranije terminu Igman je izgubio od Sloge iz Doboja s 0:2.