• KVALIFIKACIJE ZA SP

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Podgorici od Crne Gore sa 88:69, u susretu prvog kola drugog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

U jednom od najlošijih izdanja bh. košarkaši upisali su neočekivano težak poraz na startu drugog kruga kvalifikacija. Izabranici izbornika Adisa Bećiragića djelovali su previše statično i bezidejno u napadu, na trenutke bezvoljno i potpuno neuigrano, a u obrani su domaćim igračima dopuštali lagane poene što je rezultiralo dvocifrenom prednošću Crne Gore sredinom druge četvrtine.

Kako je utakmica odmicala reprezentacija Crne Gore bila je sve sigurnija, dok su košarkaši BiH nastavili s blijedim izdanjem, pa je prednost domaćih iz minute u minutu rasla i u trećoj četvrtini prešla 20 poena.

Isti odnos snaga viđen je i u posljednjoj četvrtini, pa su Crnogorci slavili ubjedljivu pobjedu, petu u ukupno sedam kvalifikacijskih mečeva.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su John Roberson s 20, Džanan Musa s 19 i Jusuf Nurkić s 13 poena, a kod Crne Gore Vladimir Mihailović s 20, te Petar Popović i Kendrick Petrry sa po 15 poena.

Košarkaši BiH za tri dana u Skenderiji dočekuju reprezenataciju Francuske.