• Veliki uspjeh

Nogometaši Dinama izborili su prolaz u grupnu fazu Lige prvaka nakon što u uzvratnoj utakmici doigravanja u produžetku svladali u Zagrebu Bodo/Glimt s 4-1 i time nadoknadili poraz od 0-1 iz prve utakmice u Norveškoj.

Gol vrijedan Lige prvaka zabio je Josip Drmić u 117. minuti, a u 120. minuti pobjedu je zapečatio Petar Bočkaj.

U regularnom dijelu pogotke su za Dinamo dali Mislav Oršić (4) i Bruno Petković (35), dok je za Bodo/Glimt zabio Albert Gronbaek (70).

Dinamu je ovo osmi plasman u Ligu prvaka, a ždrijeb je već u četvrtak u 18 sati u Istanbulu.

Dinamo je do sad ukupno sedam puta bio sudionik Lige prvaka i to u sezonama 1998/99, 1999/00, 2011/12, 2012/13, 2015/16, 2016/17 i 2019/20.

Posljednji put Dinamo je nastupio u sezoni 2019/20, kada je u play-offu pobijedio još jednu norvešku ekipu, Rosenborg, ukupnim rezultatom 3-1.

Zagrebačka momčad nikad nije prošla skupinu Ligu prvaka, a ždrijeb za novu sezonu je u četvrtak u 18 sati u Istanbulu.