• NAJBOLJA BH. PLIVAČICA

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar danas će plivati za novu medalju na Europskom seniorskom prvenstvu u Rimu.

Šesnaestogodišnja Mostarka izborila je još jedno finale, nakon što je sinoć u polufinalu utrke na 200 metara leptir osvojila drugo mjesto u svojoj grupi, a s vremenom 2:10:11 zauzela ukupno peto mjesto.

No, za novu medalju trebat će joj mnogo bolji rezultat od jučerašnjeg, za što svakako ima kapacitet s obzirom na svoj rekord od 2:07:58 koji je isplivala prije tri mjeseca.

Finalna utrka na rasporedu je u srijedu u 18 sati i 16 minuta.

Pudar je u Rimu prije dva dana osvojila brončanu medalju u utrci na 100 metara leptir.