• VATERPOLO

Hrvatski vaterpolisti ostali su bez medalje na Svjetskom prvenstvu koje ove nedjelje završava u Budimpešti. U dvoboju za treće mjesto Grčka je bila bolja, te je slavila 9:7 (1:0, 4:3, 3:2, 1:2).

Hrvatska je time prekinula niz svjetskih prvenstava na kojima je osvajala medalju. Sve je počelo 2007. godine u Melbourneu kada je osvojena zlatna medalja, a osim toga pa sve do Budimpešte hrvatski su vaterpolisti još osvajali jedno zlato, jedno srebro i četiri bronce. Ali, ovaj put prvenstvo je došlo do kraja bez hrvatskog odličja.

Iznimno tvrda bila je prva četvrtina u kojoj su dominirala oba vratara, kao i obrane. Napadi su se silno mučili kako bi došli do pozicija za udarac, a nakon uvodnih osam minuta samo je jedna lopta završila u mreži. Za 1:0 Grka zabio je Kakaris.

Isti igrač je u drugoj dionici povećao na 2-0, a bila je to samo najava niza grčkih pogodaka jer su Grci poveli 4:0, što je prilično usmjerilo utakmicu do kraja. Hrvatska je, naime, prvi pogodak postigla nakon više od 12 minute igre. Bukić je tada, s igračem više, zabio za 1:4.

No, Hrvatska se vremenom budila, pogotovo u napadačkom smislu. Žuvela je naknadno zabio za 3:5, a Bukić je početkom treće četvrtine postigao pogodak za približavanje na tek gol zaostatka (4:5). Međutim, opet je potom uslijedio novi niz grčkih pogodaka.

Kakaris, Argyropoulos i Vlachopoulos su postizali golove za novi bijeg na velikih 8:4 Grčke.

Premda je cijelu utakmicu Hrvatska imala strašne probleme u situacijama s igračem više (samo pet golova iz 17 pokušaja), opet je do kraja bila u određenom rezultatskom kontaktu s Grcima. Pogotovo nakon što je Marinić Kragić početkom zadnje dionice smanjio na 6:8. Imala je potom Hrvatska brojne, lijepe šanse doći na minus od jednog gola, ali sve je ostalo neiskorišteno.

Utakmica je odlučena, pak, dvije minute prije kraja kada je Genidounias zabio za 9:6. Grčka je time ponovila SP 2015. godine kada je također osvojila broncu.

Dva pogotka za Hrvatsku je dao Bukić, a po jedan Fatović, Marinić Kragić, Harkov, Vrlić i Žuvela. Kod Grka najbolji je strijelac bio Kakaris s tri pogotka.

Podsjetimo kako će od 20 sati utakmicu za zlatnu medalju odigrati talijanski i španjolski vaterpolisti.