• Nogomet

lopta nogomet

Eintracht Frankfurt i Glasgow Rangers igrat će u finalu Europske lige.

Njemačka momčad je s ukupnih 3-1 izbacila West Ham. Utakmica je zapravo riješena već u 17. minuti , kada je Creswell kao posljednji igrač obrane dobio crveni karton. Nedugo potom Borre je doveo Frankfurt u vodstvo. Do kraja su se Čekićari pokušavali vratiti , ali nisu uspjeli zakomplicirati utakmicu.Kristijan Jakić igrao je od 76.minute za Eintracht, a Nikola Vlašić nije ulazio u igru kod engleske momčadi.

Glasgow Rangers priredio je veliko iznenađenje izbacivši RB Leipzig. Leipzig je u Škotsku donio prednost od 1-0,no već do 24.minute Leipzig je pogocima Taverniera i Kamare imao 2-0. U 71.minuti Nkunku smanjuje rezultat. Čekali su se produžeci, a u 81.Lundstram zabija za eksploziju na stadionu i prolaz Rangersa u finale.Borna Barišić s jedne i Joško Gvardiol s druge strane odigrali su svih 90 minuta.

U finalu Konferencijske lige igrat će Roma i Feyenord.

Roma je nakon remija u prvoj utakmici već u 11.minuti preko Abrahama povela na Olimpicu, i do kraja sačuvala tu prednost.

Feyenord je zadržao nulu protiv Marseillea, i uspješno odolijevao napadima francuske ekipe. Nakon pobjede 3-2 u prvom susretu, to im je bilo dovoljno za finale. Duje Ćaleta Car nije igrao za Marseille.