• KUP AFRIČKIH NACIJA

Nogometaši Kameruna su slavljenički završili nastup na Kupu afričkih nacija, iako je dugo izgledalo da ih čeka krah. "Neukrotivi lavovi", domaćini turnira, večeras su u duelu za treće mjesto bili bolji od Burkine Faso nakon penala.

Nije im smetalo ni to što je rival 20 minuta prije kraja vodio 3:0, te su se uspjeli vratiti na 3:3 i time si osigurati izvođenje udaraca s bijele točke.

Na poluvremenu je bilo 2:0, gol je postigao prvo Yago, da bi golman Onana postigao bizaran autogol. U nastavku se u strijelce upisao i Utara.

A onda je od 71. minute počeo preokret.

Prvo je Baoken smanjio, da bi Abubakar s dva pogotka u 85. i 87. minuti osigurao penale u kojima je domaćin postigao svih pet golova.

U finalu se od 20 sati u nedjelju sastaju Egipat i Senegal.