• NBA

Košarkaši Portland Trail - Blazersa nastavili su pružati loše partije u ovoj sezoni sjevernoameričke NBA lige. Bez ozlijeđene prve zvijezde tima Damiana Lillarda, Portland je sinoć na gostovanju kod ekipe Chicago Bullsa upisao 29. ovosezonski poraz.

Druga ekipa istočne konferencije slavila je na domaćem terenu rezultatom 130:116 na krilima crnogorskog centra Nikole Vučevića koji je u dominirao ispod koševa te postigao 24 poena uz 14 skokova.

Portland je držao rezultatski priključak do zadnje četvrtine ovog meča, kada su raspoloženi igrači Chicaga odigrali mnogo bolje i ostvarili nedostižnu prednost.

U pobjedničkom timu raspoloženi su bili i DeMar DeRozan sa 23 poena i deset asistencija, te Zach LaVine sa 20 poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić nije imao svoju večer. On je za 26 minuta provedenih na terenu imao učinak od 11 poena i četiri skoka. Portland je predvodio CJ McCollum s 29 poena.

Zanimljivo je bilo i u Milwaukeeju, gdje su domaći Bucksi, branitelji titule prvaka, deklasirani od Denver Nuggetsa sa 136:100.

Srbijanskom centru i prošlosezonskom MVP-ju Nikoli Jokiću u ovom meču je nedostajao samo jedan skok da ostvari "triple-double" učinak. Jokić je upisao 18 poena, 15 asistencija i devet skokova, a pratio ga je Aaron Gordon s 24 poena.

Bucksima nije bio dovoljan ni učinak Giannisa Antetokounmpa od 29 poena i devet skokova.

Ekipa Atlanta Hawksa nanijela je novi poraz Los Angeles Lakersima koje do kraja sezone vjerovatno očekuje borba za playoff. Atlantu, koja je slavila rezultatom 129:121,  predvodio je svestrani Trae Young sa 36 poena, 14 asistencija i pet skokova.

Los Angeles Clippersi su bez glavnih zvijezda slavili u Charlotteu sa 115;90, a Minnesota je bila bolja od Utaha rezultatom 126:106.