• NIZOZEMSKA

Hrvatska futsal reprezentacija ispala je s Europskog prvenstva nakon što je u zadnjem kolu grupne faze izgubila od Slovačke. S obzirom na to da je Hrvatskoj bio dovoljan i remi, ostaje žal za propuštenom šansom. Presudio je raspad u prvoj polovici drugog dijela tijekom koje su Slovaci otišli na nedostižnu prednost.

Hrvatska je krenula s inicijativom u posjedu, ali u prvih pet minuta nismo vidjeli većih šansi ili udaraca s bilo koje strane. Nakon toga je krenula ludnica. Najprije je Sekulić propustio dati gol s dva metra nakon sjajne akcije, a nakon toga je i Marinović upropastio lijepu priliku.

Slovaci su to kaznili u sedmoj minuti. Ukrali su loptu, odigrali brzu kontru, a Smerička je lijepo zatvorio drugu stativu. Hrvatska je počela još jače napadati, ali su Jelovčić i Horvat bili za malo neprecizni. U 15. minuti Hrvatska je odigrala sjajnu akciju. Marinović je s lijeve strane stvorio višak i odigrao povratnu loptu za Postružina koji lagano zabija na prazan gol.

Do kraja poluvremena i dalje smo gledali dominantnu Hrvatsku. Samo 12 sekundi prije kraja prvog dijela dolazi do velike greške. Obrana je zaspala na jednom prekidu koji su Slovaci izveli gotovo s centra i Kozar je zabio lagan gol.

Drugo poluvrijeme krenulo je katastrofalno. Već u petoj sekundi Drahovsky je pucao s centra, Luketin nije vidio loptu i ona je završila u mreži. Uslijedio je period igre u kojem je Hrvatska djelovala neprepoznatljivo, a bila je vidljiva i sve veća nervoza. U 27. minuti je nakon jedne greške Slovačka dobila penal kada je Jelovčić nagazio suparnika u kaznenom prostoru.

Primić, koji je ušao umjesto ozlijeđenog Luketina, pročitao je stranu ali nije uspio skinuti udarac. Od 30. minute Hrvatska se odlučila na igru s golmanom igračem. Primić je napravio veliku grešku kada je izašao s gola i izgubio loptu te primio gol.

Hrvatska se nije predavala. Horvat je u 36. minuti zabio nakon sjajne akcije, pogodio je pod prečku. Dvije minute kasnije je i Jelovčić potegnuo s 12 metara i dao Hrvatskoj nadu s 2:06 do kraja susreta. Ipak, do kraja se rezultat nije mijenjao.

Slovačka je ovim rezultatom prošla kao druga momčad skupine te će igrati četvrtfinale, kao i od ranije sigurna Rusija. Hrvatska je svoj prvi nastup na prvoj velikoj smotri nakon šest godina završila na vrlo razočaravajući način.