• Savladali Dansku

U posljednjem susretu drugog kruga Europskog prvenstva u rukometu Francuska je savladala Dansku 30-29.Ovim rezultatom obje su reprezentacije prošle u polufinale.

Danska je odmarala Gidsela i Hansena, najbolje igrače. No, Holm i Kirkelokke su ih odlično zamijenili.

Danska je rešetala sa vanjskih pozicija, Gerard i Pardin nisu mogli ništa obraniti. S druge strane, Francuska je trošila lopte u napadu, Moller je odlično branio.

Sa velikih 17-12 ekipa koju vodi Nikolaj Jakobsen otišla je na odmor. I u drugom dijelu ista priča. Francuzi i kad bi se uspijevali približiti,Danci bi ubacivali u brzinu više.

Do 49.minute bilo je 27-22, no onda u 5 minuta Trikolori imaju dva sedmerca, a Karabatić gradi napade za Mema i Nahija za minus jedan.

Kirkelokke je donio novih +2 svojoj reprezentaciji, no Karabatić i Descat donijeli su željeno izjednačenje.U 57.Lauge donosi 29-28 Dancima, a Dika Mem sa dva vezana pogotka preokreće stvari u korist Francuske.I jedni i drugi do kraja su imali po napad, koji nisu realizirali.

Ovim rezultatom ispao je Island, koji se nadao pobjedi Danske. Naravno, pričat će se i o regularnosti, jer su Danci neobjašnjivo stali u posljednjih 10 minuta, nekoliko lopti su poslali daleko u tribine, i napravili su 3 sedmerca u 10 minuta.No, koga briga, Danska juriša prema naslovu!

Polufinalne parove čine Danska i Španjolska te Francuska i Švedska.