• EP rukomet

Hrvatska je upisala treću pobjedu na Europskom prvenstvu u rukometu, odnosno prvu u drugoj fazi natjecanja.

Kauboji su savladali Island 23-22.

Do ovog susreta Hrvatska je bila bez šansi za polufinale, a Island je imao sve u svojim rukama. Ipak, Horvatovi izabranici nisu izašli sa bijelom zastavom, odigrali su hrabro, a ishodu se radovala i Francuska, koja sada ovisi sama o sebi kada je plasman u polufinale u pitanju.

Island je bolje otvorio susret, i u dva navrata imao plus pet. No, Pešić je dobro branio, Lučin i Martinović su surađivali, a Čupić nije promašivao sa sedam metara i Hrvatska je sa prihvatljivih -2 otišla na odmor.Do 36.minute su Hrvati okrenuli na 13-14, a nakon izjednačenja Hrvatska pravi seriju 5-0 za veliko vodstvo 15 minuta do kraja.

Ali zašto jednostavno kad može komplicirano. Od 49. do 59.minute Hrvatska nije postigla niti jedan pogodak, i Island je poveo 22-21.U ključnim trenucima ukazao se Gadža, koji je asistirao Načinoviću na crtu za poravnanje, a potom i zabio deset sekundi prije kraja za vodstvo. Island je imao napad, ali brzim prekršajem spriječena je mogućnost brzog šuta. Poslije zvuka sirene udarac je završio samo u bloku.

Tin Lučin je bio igrač utakmice sa šest golova, dvije asistencije i jednim blokom.Čupić i Martinović su imali po pet pogodaka, Martinović je dodao i 4 asistencije.Marić je zabio dva, a po jedan gol Cindrić,Gadža,Načinović,Jelinić i Srna, koji se vratio nakon koronavirusa.

Pešić je obranio 15 udaraca.

U posljednjem kolu Hrvatska igra protiv Nizozemske, a na kraju Kauboji mogu završiti od 4. do 6.mjesta u skupini, što je veliko razočaranje. Horvatova sudbina je neizvjesna. Mladi izbornik nije uspio Hrvatsku odvesti na Olimpijadu, nije se dobro proveo ni na Europskom prvenstvu. Mediji ga već smjenjuju, a novi izbornik bi, po navodima, mogao biti Slavko Goluža.