• Najbolja bh plivačica

Najbolja bosnaskohercegovačka plivačica Lana Pudar danas se vraća u domovinu nakon što je na Svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Abu Dhabiju zabilježila još jedan povijesni uspjeh bh. sporta.

Petnaestogodišnja Mostarka, kao jedna od najmlađih sudionica prvenstva, osvojila je brončanu medalju u disciplini 200 leptir.

Na SP još je nastupila u dvije discpline u kojim je također ostvarila sjajne rezultate i plasmane u finale. U utrci na  50 m leptir osvojila je šesto mjesto, dok je na 100 m leptir bila sedma.

Boje BiH na SP još su branili Iman Avdić, Emir Muratović i Nikola Bjelajac.

Po dolasku u Sarajevo, Plivački savez BiH će na Međunarodnom aerodromu danas u 17.00 sati organizirati press-konferenciju na kojoj će se uz Lanu Pudar medijima obrati njena trenerica Alena Ćemalović i predsjednik Plivačkog kluba Orka  Damir Đedović.