• Čekaju se preostala dva

Gorica i Hajduk prvi su polufinalisti Kupa Hrvatske za sezonu 2021/2022.

Gorica je boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacila prošlogodišnjeg finalista, Istru, dok je Hajduk uvjerljivo savladao Lokomotivu.

Istra je bila nadomak prolaska. Beljo je doveo Puležane u vodstvo, ali u nadoknadi prvog dijela Gorica je poravnala preko Dieyea. Sjajni Beljo ponovo je osigurao prednost gostima, ali Lovrić sjajnim udarcem u sudačkoj nadoknadi donosi produžetke.

U njima nije bilo pogodaka, a u raspucavanju je vratar Gorice Kotarski obranio dva udarca i donio prolaz Gorici.

Hajduk je poveo rano protiv Lokomotive golom Krovinovića, ali iz sumnjivog penala u zadnjim trenucima prvog dijela Lokosi su poravnali.

To kao da je naljutilo Splićane, pa su u nastavku blitzkriegom slomili protivnike. Prvo je Atanasov iz mrtvog kuta lobovao Nevistića, potom se u strijelce upisuje i Ljubičić na asistenciju Biuka, da bi onda Marko Livaja izveo pravi show i malonogomenim potezima zabio za 1-4. Dabro je smanjio na 2-4, no onda Atanasov još jednom golčinom donosi Hajduku 2-5. Svježi Sahiti u 90.minuti donosi 2-6, dok je Elez u posljednjoj minuti postigao autogol za konačnih 3-6.

Danas se sastaju Osijek i Slaven Belupo te Dinamo i Rijeka.