• NOGOMET

Nogometaši Željezničara i Borca ostvarili su pobjede u posljednje dvije utakmice 17. kola Premije lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je na Grbavici pobijedio ekipu Radnika iz Bijeljine sa 2:0. Domaći su poveli u 50. minuti golom Luke Juričića, a konačan rezultat postavio je Bruno Zdunić u 90. minuti.

Minimalnu pobjedu ostvario je Borac, koji je u Banjoj Luci savladao Rudar iz Prijedora s 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Dejan Meleg u 27. minuti.

U prvoj utakmici dana Posušje je savladao Leotar s 1:0, a pogodak je postigao Josip Barišić u 86. minuti.

Dvije utakmice odigrane su u subotu, a u derbiju kola Zrinjski je na Tušnju pobijedio Tuzla City sa 2:0 golovima Bilbije i Kamenara, te na taj način osigurao naslov jesenjeg prvaka.

Sarajevo je golom Cmiljanića u 90. minuti na Koševu savladalo Slobodu, dok su u prvom meču ovog kola Velež i Široki Brijeg u petak odigrali neriješeno 1:1.