• HŽRK Kiseljak

Povodom rođendana HŽRK Kiseljak, u dvorani SŠ Ivan Goran Kovačić u Kiseljaku odigran je rukometni turnir za mlađe uzraste djevojčica.

Turnir je organiziran u dvije dobne skupine : 2009.godište i mlađe (mini rukomet) i 2006.godište.

Osim domaće ekipe, nastupili su i ŠR Sedmerac, RA Vitez i RK Nova Bila.

Publika je mogla vidjeti jako dobre i zanimljive utakmice.

Kiseljačke djevojčice stigle su do prvog mjesta. U finalnom susretu savladale su ŠR Sedmerac sa 12-11, a pobjednički pogodak postignut je u posljednjim sekundama.HŽRK Kiseljak je sa 16-7 pobijedio i Novu Bilu, te RA Vitez sa 14-8.

U susretu za treće mjesto Rukometna akademija Vitez bila je uvjerljiva protiv Rukometnog kluba Nova Bila.

Najbolja igračica turnira je Vanja Marušić iz HŽRK Kiseljak.Najbolja vratarka je Amela Mujčić iz ŠR Sedmerac.

U mini rukometu, rezultat je bio u drugom planu. Djevojčice su se maksimalno zabavile, a neke od njih rade prve rukometne korake.

U revijalnom dijelu programa nastupile su i kiseljačke mažoretkinje.

Medalje najboljima podijelila je Larisa Cerić, proslavljena bosanskohercegovačka reprezentativka u judu. Upravo je Larisa oko svoga vrata skupila veliki broj medalja, a sada su djevojčice imale čast dobiti medalje iz ruku ove sjajne sportašice.

Ceremoniji zatvaranja prisustvovao je i načelnik Općine Kiseljak, gospodin Mladen Mišurić Ramljak, koji se sa nekoliko riječi obratio svim pristunim.

Za kraj, organizatori su se zahvalili svima koji su pomogli organizaciju ovog događaja.