• DERBI

Rijeka i Dinamo odigrali su derbi susret u okviru 12. kola 1. HNL, a utakmica je završena bez pobjednika s rezultatom 3:3..

Rijeka je već u 7. minuti susreta došla do vodstva kada je Ampem dodao do Vitežanina Josipa Drmića, a ovaj sjajno pogodio desne rašlje. Rijeka je igrala sjajno, a do povećanja prednosti došli su u 38. minuti susreta kada je Drmić ponovno postigao pogodak, no nije imao težak posao jer se prvi našao na odbijenoj lopti.

I onda tri minute kasnije potpuni "potop" Dinama, bar se tako činilo u tom trenutku jer je Darko Velkovski sjajno pogodio glavom, te se na odmor otišlo s 3:0 prednosti za Rijeku.

No u nastavku se Dinamo budi i s dva pogotka Bruna Petkovića iz jedanaesteraca stižu do 3:2. Pogađao je Petković u 58. i 65. minuti. U drugom dijelu na teren kao da je izašla druga momčad Dinama jer su u 82. minuti susreta stigli do izjednačenja preko Komnena Andrića i rezultata 3:3.

Na kraju je derbi opravdao očekivanja, a Rijeka ja bar nakratko preuzela vodeću poziciju od Dinama jer Zagrepčani imaju susret manje.

Vitežanin Josip Drmić najbolji je strijelac HNL-a sa 9 postignutih pogodaka i 2 asistencije, dok je Marko Livaja drugoplasirani s istim brojem asistencija, ali s dva pogotka manje.