• VATERPOLO

Hrvatska vaterpolo reprezentacija pobijedila je Srbiju rezultatom 14:12 u susretu 4. kola grupe B na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Barakude su sjajno otvorile ovaj meč, a zahvaljujući Jokoviću poveli su s 5:1 i činilo se kako lagano idu prema pobjedi. Srbija se međutim nije predavala, a sjajni Filip Filipović potpuno vraća svoju reprezentaciju u igru i na uvodu u drugu četvrtinu zabija gol za 5:4.

Barakude su konstantno održavale prednost u nastavku meča, Srbija je bila blizu, ali nije uspjela kreirati preokret. Na kraju je Hrvatska sigurnom igrom stigla do slavlja i sada su na omjeru od 3-1 na olimpijskom turniru. Srbija je pak na omjeru 2-2.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Paulo Obradović i Maro Joković sa po četiri gola, dok je kod Srbije Nikola Jakšić postigao tri gola.

Hrvatska u narednom kolu igra protiv Španjolske, dok Srbiji slijedi još jedan veliki derbi protiv Crne Gore.