• Dubl

FOTO : Guliver

Marin Čilić i Ivan Dodig plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara. U polufinalu su nakon teškog meča izbacili britansku kombinaciju Andy Murray/Joey Salisbury sa 2-1 u setovima.

Meč je trajao dva sata i 19 minuta. Prvi set pripao je Britancima 4-6. Murray i Salisbury imali su break prednosti kod rezultata 2-3*, no Hrvati su uspjeli vratiti. Otišlo se u tie-break u kojem je Ivan Dodig bio smiren, i hrvatska kombinacija dobiva set.

U trećem setu igrao se super tie-break do 10, Hrvatska je odmah povela 8-3, Murray i Salisbury uspjeli su smanjiti ali nisu ugrozili pobjedu. Na kraju 10-7.

U polufinalu će kumovi igrati protiv Daniella i Venusa.

Hrvatska lovi još jedno četvrtfinale u dublu. Mate Pavić i Nikola Mektić oko 9 i 20 počinju svoj meč protiv Mc Laclana i Nishikorija.