KRAH

Navikli smo da bosanskohercegovački klubovi rano ispadaju iz europskih natjecanja, no ovaj put su nadmašili sami sebe. Široki Brijeg i Sarajevo ispali su usprkos činjenici da su bili veliki favoriti.

Sarajevo je igralo protiv Milsamija iz Moldavije. U oba susreta bili su apsolutni favoriti, u prvom su promašili kazneni udarac i završeno je bez pogodaka. Na Koševu se očekivala lagana pobjeda , no Ginsari je doveo goste u vodstvo u 19.minuti, i taj rezultat ostao je na semaforu do kraja susreta.

Široki Brijeg je na Pecari nadigrao albansku Villazniu sa 3-1. Bio je puno bolji protivnik, mogla je još koja lopta završiti u mreži Albanaca. U uzvratu druga priča, Villaznia je u drugom poluvremenu rano došla u vodstvo preko Đurđevića, Imami je podigao na 2-0, a Đurđević u 79.iskoristio još jednu grešku obrane Širokobriježana za potop i kraj europske priče za momčad s Pecare. Kristijan Medić odigrao je cijeli susret za Široki.

Borac je odigrao dobru utakmicu protiv Cluja u uzvratu prvog pretkola Lige prvaka, no ispao je nakon majstorije Chipciua u 117.minuti. Imat će popravni u drugom pretkolu Europske lige.

Jedini koji je osvjetlao obraz je Velež, koji je izbacio Coleraine sa ukupnih 4-2. Oba susreta je gubio pa preokrenuo. Junak je Brandao sa tri pogotka i asistencijom. I Velež se dosta mučio sa sjevernoirskim klubom, koji je poluamaterski, no Mostarci su dugo izbivali iz Europe, pa je stoga bila prisutna i nervoza.

Bh klubovi pišu povijest - ali drugih klubova.