• DONNARUMMA JUNAK!

Reprezentacija Italije je novi prvak Europe!

Talijani su večeras u finalu poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali Englesku u Londonu s 3:2 (regularnih 90 minuta igre okončano rezultatom 1:1) i drugi put u povijesti postali prvaci Europe.

Reprezentacija Engleske je već u drugoj minuti stigla do vodstva, a prvi gol za reprezentaciju je postigao Shaw. Ipak, Bonucci u 67. minuti pogađa za 1:1 i donosi produžetke Talijanima.

U produžecima nije bilo golova, a onda je uslijedilo izvođenje jedanaesteraca.

Italija je bila uspješnija nakon "lutrije penala" i drugi put u povijesti osvojila titulu prvaka Europe.

Titulu prvaka donio im je Gianluigi Donnarumma obranivši posljedni jedanaesterac mladom Bukayo Saki. Talijanski vratar proglašen je najbolji igračem prvenstva, a najbolji strijelac Eura je Portugalac Cristiano Ronaldo.

Na ovaj način nogometna "pravda" je zadovoljena jer je veliki dio nogometnih zaljubljenika simpatizirao upravo Talijane zbog polemike o dosuđenom jedanaestercu nad Sterlingom u polufinalnoj utakmici Engleske i Danske.