• NOGOMET

Engleska je drugi finalist Eura 2020 nakon večerašnje pobjede protiv Danske s 2:1 poslije produžetaka.

Pobjedom na legendarnom londonskom stadionu Wembley Engleska je ušla u svoje prvo finale u povijesti evuopskih prvenstava i svoje prvo finale velikih natjecanja nakon Svjetskog prvenstva 1966. godine.

Prvi u vodstvo su došli Danci fantastičnim golom Mikkela Damsgaarda iz slobodnog udarca u 30. minutu, dok su Englezi izjednačili devet minuta kasnije autogolom Simona Kjaera. U drugom poluvremenu golova nije bilo, a pobjedu Gordom Albionu donio je Harry Kane u 104. minutu nakon što je natrčao na odbijenu loptu nakon što mu je danski golman Kasper Schmeichel obranio penal. Penal je dosuđen nakon nepostojećeg prekršaja na Sterlingu koji je glumački "poletio", a VAR soba je dosudila kazneni udarac.

Englezi će se u finalu sastati s Italijom koja je jučer pobijedila Španjolsku poslije boljeg izvođenja penala, nakon što je u susret nakon 120 minuta završen 1:1. Finale se igra u nedjelju, u 21.00 sati, na londonskom Wembleyu.