• EURO 2020.

Nogometaši Engleske pred više od 40.000 gledatelja na svom Wembleyju svladali su Njemačku rezultatom 2:0 i plasirali se u četvrtfinale Europskog prvenstva.

U otvorenom i zanimljivom prvom poluvremenu obje reprezentacije imale su nekoliko solidnih prilika, a najveću su propustili Englezi u sudačkoj nadoknadi.

Harry Kane je izašao sam pred njemačkog vratara Manuela Neuera, uspio ga je zaobići, a u posljednji trenutak loptu mu je s noge skinuo Mats Hummels.

U 48. minuti Nijemci su imali veliku šansu. Kai Havertz šutirao je s ruba kaznenog prostora, a loptu je ispod grede izvadio vratar Engleske Jordan Pickford.

Rezultat 0:0 stajao je na semaforu do 75. minute kada je Raheem Sterling pokrenuo engleski napad. Nakon nekoliko brzih dodavanja lopta je došla do Lukea Shawa na lijevoj strani, Shawa je u sredini kaznenog prostora ponovno pronašao Sterling, a ovaj je s pet metara zatresao Neuerovu mrežu.

Pet minuta kasnije Nijemci su imali stopostotnu šansu. Thomas Muller je nakon sprinta s centra igrališta izašao sam pred Pickforda, ali je njegov šut s vrhu šesnaesterca otišao pored engleskog gola.

Kazna je stigla u 86. minuti. Nijemci su izgubili loptu na sredini terena, po lijevoj strani prošao je Jack Grealish, ubacio je loptu u sredinu, a Harry Kane je glavom pogodio sa šest metara za konačnih 2:0.

Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika posljednjeg susreta osmine finala u kome se sastaju Švedska i Ukrajina.