• IZBORNIK

Tužan sam jer smo ispali, tužan sam zbog navijača i zbog igrača koji su dali sve od sebe," kazao je izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić nakon poraza 3-5 od Španjolske u osmini finala Europskog prvenstva.

Bila je to "luda" utakmica u kojoj su "Vatreni" poveli, "Furija" je uzvratila s tri gola u nizu, da bi Hrvatska golovima u 85. i 90+2. minuti uspjela izboriti produžetak. Nažalost, u dodatnih pola sata Španjolska je zabila dva gola za konačnih 5-3, prenosi Hina.

Hrvatska je povela u 20. minuti nakon nevjerojatnog autogola Pedrija, izjednačio je Sarabija u 38. minuti, "Furija" je preokrenula rezultat u 57. minuti preko Azpilicuete, a Španjolci su u 77. minuti poveli 3-1 golom Ferrana Torresa.

Tračak nade svjetskim doprvacima vratio je Mislav Oršić u 85. minuti, a ludilo na Parken stadionu izazvao je Mario Pašalić izjednačivši u drugoj minuti sudačke nadoknade na 3-3. Nažalost, Španjolci su se vratili u vodstvo u 100. minuti golom Alvara Morate, a samo tri minute kasnije Mikel Oyarzabal je zabio za 5-3.

"Tužan sam zbog navijača, tužan sam zbog igrača koji su dali sve od sebe. Igrali smo protiv velike momčadi. Napravili smo pogreške kod golova i nismo uspjeli sačuvati energiju kod 3-3," kazao je hrvatski strateg.

Dalić je istaknuo kako je "Furija" kažnjavala svaku pogrešku njegove momčadi.

"Načinili smo dvije, tri pogreške kod golova. Španjolci su iskoristili svaku našu neopreznost, no vratili smo se iz zaostatka 1-3. Presudio je naš promašaj kod rezultata 3-3," dodao je Dalić.

Čestitao je suparniku na pobjedi, ali i svojim igračima na svemu što su pružili.

Prokomentirao je i igru Mislava Oršića koji je zabio za 2-3, a potom asistirao Pašaliću za 3-3.

"On je unio živost u našu momčad, donio je dosta dobrih stvari. Dobro je reagirao, donio je incijativu, centaršut, dobro je odigrao," zaključio je Dalić.

Hrvatska nogometna reprezentacija niti u svom četvrtom pokušaju nije upisala pobjedu u nokaut fazi natjecanja na europskim prvenstvima.

Do utakmice protiv Španjolske, hrvatska vrsta na europskim prvenstvima nikada nije pobijedila u prvoj utakmici u nokaut fazi natjecanja. Nažalost, to nije uspjela niti ovog puta.

Četiri puta je igrala utakmicu drugog kruga i četiri puta ispala pri čemu dva puta u četvrtfinalu, a dva puta u osmini finala. Jednom smo poraženi u 90 minuta, dva puta nakon produžetaka, a jednom nakon izvođenja jedanaesteraca.