• EURO 2020.

Nogometna reprezentacija Hrvatske pobijedila je  u Glasgowu reprezemtaciju Škotske sa 3:1, u susretu posljednjeg kola D-grupe Europskog prvenstva.

Hrvati su prvom pobjedom na Euru izborili plasman u osminu finala, a zahvaljujući trećem kolu preuzeli drugo mjesto na tabeli.

Reprezentacija Hrvatske bila je bolja tijekom većeg dijela utakmice i zasluženo je upisala prvu pobjedu u povijesti u susretima sa Škotima.

Hrvati su poveli u 17. minuti golom Nikole Vlašića, a izjednačio je Callum McGregor u 42. minuti.

U drugom poluvremena potpuna dominacija hrvatske reprezentacije koja golovima Luke Modrića u 62. i Ivana Perišića u 77. minuti dolazi do velike pobjede. No, bitno je istaknuti kako je Modrić zabio jedan od najljepših pogodaka na prvenstvu!

U drugom meču u ovoj grupi Engleska je u Londonu savladala Češku s 1:0 golom Raheema Sterlinga u 12. minuti. Englezi su osvojili prvo mjesto u grupi sa sedam bodova, dok je Češka trećeplasirana sa četiri boda i također nastavlja natjecanje u osmini finala.

Engleska će igrati s drugoplasiranom reprezentacijom iz grupe F, a Hrvatska sa drugoplasiranim iz grupe E.