• Sarajevski kiseljak open

tenis kis 21 panor

Odigrano je 6 susreta 1.kola ITF teniskog turnira u Kiseljaku.

Belgijac Gauthier Onchlin izbacio je 50 mjesta bolje rangiranog Mađara Fabiana Maroszana sa 6-3;6-4. Onchlin je iskoristio 5/7 break lopti, a dvaput je gubio svoj servis. Treći nositelj Miljan Zekić i drugi nastup u Kiseljaku zaredom nije završio. Zekić je poveo 3-0 protiv sunarodnjaka Luke Todorovića, no zbog ozljede bio je prisiljen predati meč. Mađarski tenisač Zsombos Piros pobijedio je Austrijanca Petera Goldsteinera nakon sat i pol igre. Samo jedna break prilika u prvom setu bila je dovoljna Pirosu za osvajanje istog rezultatom 6-3. U drugom setu dvaput je gubio svoj servis, no čak je tri puta uzimao break Austrijancu te je dobio 7-5. Makedonac Gorazd Srbljak imao je puno problema protiv igrača s pozivnicom Marka Stakušića. Stakušić je vrlo dobro servirao, ispalio je i devet asova. Srbljak je uspio preokrenuti nakon izgubljenog prvog seta, a ključni su bili osvojeni poeni na drugi servis, pogotovo na duže izmjene, jer je Stakušiću padala koncentracija. U meču u kojem je viđeno čak 9 breakova Sebastian Prechtel nadigrao je Duju Kekeza. Kekez je osvojio prvi set, no puno oscilacija u drugom i trećem setu donijeli su pobjedu Prechtelu. Bio je ovo sjajan meč, najbolji u dosadašnjem dijelu turnira. Četvrti nositelj Francesco Forti nije imao problema protiv Aleksandra Mihailovića. Talijan mu je prepustio tek po jedan gem po setu.

U srijedu se igra preostalih 10 susreta prvog kola u singlu.

Podsjećamo, riječ je o međunarodnom teniskom turniru „Sarajevski kiseljak open“ koji Teniski klub Elliptic i Općina Kiseljak organiziraju na terenima spomenutog kluba na Gromiljaku, općina Kiseljak.

Pored Općine Kiseljak kao najvećeg pokrovitelja tu je svakako i kopanija Sarajevski kiseljak te brojni drugi sponzori i pokrovitelji. Ulaz se ne plaća, publika je dobrodošla a turnir završava u nedjelju.