• Man City i Chelsea

liga prvaka

U finalu Lige prvaka za sezonu 2020/2021. sastat će se Manchester City i Chelsea.Chelsea je u drugom susretu pobijedio Reala 2-0 i sasvim zasluženo prošao u finale.

Plavci su bili bolji tijekom cijelog susreta. Poveli su preko Wernera. Havertz je prebacio Courtoisa i pogodio gredu, a na odbijancu je njemački napadač koji glavom zabija u praznu mrežu.

Imao je i Real svojih prigoda u prvom dijelu, ali akrobatskim reakcijama je to vadio sjajni Mendy. U drugom poluvremenu očekivala se potpuna ofenziva Reala, ali dogodilo se suprotno. Chelsea je stezao obruč, pogodak koji bi potpuno otključao vrata finala visio je u zraku. On se dogodio u 85. minuti. Sjajna akcija, Pulisic za Mounta koji preciznim udarcem vara Courtoisa.

Real nije uspio stići niti do pogotka.

Najbolje ocijenjen u redovima domaćih bio je sjajni vratar Mendy,koji je skupio pet obrana.Kod prosječnog Reala najbolji je bio Luka Modrić.

Chelsea s Tuchelom izgleda jako dobro, i prije svega disciplinirano. Real mora u nužnu rekonstrukciju i podmlađivanje momčadi.

Tko će osvojiti? Chelsea drugi ili Manchester City prvi put?