• NBA LIGA

Dallas Mavericksi su upisali rezultatski uvjerljivu pobjedu protiv Golden State Warriorsa u utakmici koja je objema momčadima bila važna u borbi za doigravanje, a za koju je trener Warriorsa Steve Kerr bio rekao da je bila gotova i prije nego je započela.

Mavericksi su pobijedili Warriorse 133:103 u susretu u kojem su Warriorsi pogodili prva tri pokušaja, a onda ostali bez ubačaja iz igre gotovo punih 10 minuta tijekom serije 25:0, kasnije produžene i na 33:4, koju su napravili košarkaši Mavericksa.

Loše prvo poluvrijeme Warriorsa najbolje se očituje iz tek osam ubačaja iz igre, samo 29 poena i ni 25 posto preciznosti.

Kristaps Porzingis i Josh Richardson propustili su ovaj susret pa je većina posla u napadu pala na Luku Dončića. Sjajni slovenski košarkaš bio je na visini zadatka s 39 poena, šest skokova i osam asistencija i najzaslužniji je za to što je prednost Mavsa u jednom trenutku iznosila i 43 koša razlike. Nitko u redovima pobjedničke momčadi nije dodao više od 13 poena koliko su ubacili Dorian Finney-Smith, Tim Hardaway Jr. i Nicolo Melli.

Za Warriorse je najviše zabio Stephen Curry, 27 poena. Ubacio je pet trica i povećao rekord NBA lige na 90 trica u utakmicama igranima u razdoblju od mjesec dana, prenosi Index.