• NBA LIGA

Košarkaši Memphis Grizzliesa pobijedili su u Portlandu ekipu Trail Blazersa rezultatom 120:113 unatoč još jednoj fantastičnoj partiji bh. košarkaša Jusufa Nurkića.

Naime, bh. centar je na parketu proveo 29 minuta i za to vrijeme ostvario novi double-double učinak.

Imao je 16 postignutih poena i čak 19 skokova, čime je potvrdio apsolutnu dominaciju u igri pod koševima. Također, upisao je i pet asistencija, čime je zaokružio odličan nastup.Ipak, to sve nije bilo dovoljno za Blazerse koji su doživjeli poraz uglavnom zbog loše partije u prvom poluvremenu. Na odmor se otišlo s 11 poena razlike za goste, a Blazersi su osjetnije prišli tek u posljednjoj četvrtini, ali to nije bilo dovoljno za preokret.

U pobjedničkoj ekipi najbolji je bio Valanciunas s 21 poenom i 10 skokova, dok je Morant dodao 28 poena. Kod Blazersa se osim Nurkića istaknuo McCollum s 27 poena.

Portland se trenutno nalazi na sedmom mjestu Zapadne konferencije s 32 pobjede i 28 poraza, dok je Memphis jednu poziciju niže s omjerom 31-28.