• HNL

HNL se igra užurbanim tempom, do kraja je ostalo još osam kola. Bodovi trebaju svima, nekima u borbi za izlazak u Europu, nekima za naslov, nekima za ostanak. Danas se igraju tri susreta, a najzanimljiviji je onaj okršaj na Poljudu. Sastaju se domaći Hajduk i Osijek.

S puno pohvala prema drugoj strani govorili su na press konferencijama Paulo Tramezzani i Nenad Bjelica. Veliki respekt postoji. Moglo bi se reći kako obje momčadi dočekuju susret u dobroj formi. I Osijek i Hajduk teško gube utakmice u ligi.Obje su momčadi ispale u četvrtfinalu Kupa, i to su im posljednji porazi. Zanimljivo, obje su momčadi imale probleme s istim protivnikom,Slaven Belupom, i obje su odigrale 2-2, uz opasku da je Osijek protiv Slavena igrao s jednakim brojem igrača, a Hajduk s igračem manje 45 minuta.

Hajduk je posljednji ligaški poraz pretrpio upravo protiv Osijeka, a i tada su imali igrača manje cijelo drugo poluvrijeme. Od tad su obje momčadi odigrale po osam ligaških susreta. Osijek je pet puta slavio, dvaput remizirao i jednom je poražen.Hajduk je šest puta slavio i dvaput remizirao.Tako da obje momčadi u sličnoj formi dočekuju večerašnji susret.

Obje momčadi igraju kontrolirani nogomet. Osijek stvara više prilika, a Hajduk protivnicima dopušta manje prilika. Bit će ovo i okršaj dvojice odličnih napadača, Miereza i Nayira. Također, Osječani moraju naći rješenje za Marka Livaju, koji je najveća klasa u Hajduku.

Ove sezone obje su ekipe podjednake i u međusobnim susretima. Jedan susret završen je neodlučeno, po jednom su slavili Osijek i Hajduk. Svi susreti bili su jako uzbudljivi, a ništa manje nas ne očekuje ni večeras.

Osijek bi se eventualnim porazom ostao dosta daleko od titule, Hajduk bi porazom smanjio bitno šanse za Europu. Imperativ s obje strane, mjesta kalkulacijama nema. Utakmica se igra u 20 i 30, sudi Riječanin Ivan Bebek.