• EUROPSKA LIGA

Nogometaši Villarreala plasirali su se u polufinale Europske lige nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Dinama ukupnim rezultatom 3:1. U prvom meču bilo je 1:0 za Villarreal, a španjolski klub je i večeras na svom stadionu slavio rezultatom 2:1.

Villarreal je u prvom poluvremenu imao inicijativu, dok je Dinamo, s druge strane, bio uglavnom bezopasan. Iz te dominiacije Villarreal je poveo u 36. minuti. Parejo je pokrenuo brzu akciju, dodao je Morenu, a ovaj produžio na bok za Chukuwezea koji je ubacio u sredinu gdje je Alcacer iz blizine zabio. Priznanju gola je prethodila dilema da li je Chukuweze bio u zaleđu, ali nakon VAR intervencije gol je priznat.

Samo sedam minuta kasnije bilo je 2:0. Albiol je napravio pola posla, a strijelac je bio Moreno koji je lagano zabio kraj Dinamove odbrane koja ga je samo gledala. Livaković je prvi šut odbranio, ali drugi put nije mogao ništa. Ujedno je 2:0 bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice, Dinamo je zaigrao znatno bolje, a plod takve igre isplatio se u 74. minuti kada su smanjili rezultat. Sve je počelo od Ademija koji je dugo čuvao i gradio loptu, onda ju je dodao Petkoviću u 16 metara, a napadač Dinama petom sjajno proigrava Oršića koji zabija za 1:2.

Ipak, do kraja meča nisu imali snage za potpuni preokret pa je Villarreal sasvim zasluženo prošao među četiri najbolje ekipe ovog natjecanja.

Villarreal će u polufinalu igrati protiv Arsenala koji je u četvrtfinalu bio bolji od Slavije Prag 4:0 pa su se Topnici nakon 1:1 u Londonu plasirali dalje.