• DODIG ISPAO

Nakon što se nezaustavljivi hrvatski dvojac, Nikola Mektić i Mate Pavić, plasirao u finale Mastersa u Miamiju, isto nisu uspjeli Ivan Dodig i Filip Polašek. Hrvatsko-slovačka kombinacija izgubila je od britanske, Daniela Evansa i Neala Skupskog, 7-6(4), 1-6, 10-8.

Dodig i Polašek su u prvom setu ponudili tri vezane prilike za 'break' pri rezultatu 3-3, ali su se nekako iščupali. U 'tie-breaku' su gubili servis tri puta, dok su njihovi protivnici ispustili dva servisa i zaključili set sa 7-4. Hrvatsko-slovačka kombinacija proigrala je u drugom setu u kojem su 'protutnjali' s čak tri oduzeta servisa i osvojili ga rezultatom 6-1. Imali su psihološku premoć i izgledalo je kao da ćemo gledati novo hrvatsko finale, ali nisu dobro otvorili 'super tie-break' pa su Britanci ubrzo otišli na 5-1. Dodig i Polašek su se uspjeli vratiti na 5-4 uz 'mini break' zaostatka, ali ništa više od toga. Do kraja meča svi tenisači su uzeli svoje servise pa su Britanci slavili 10-8.

Hrvatski tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić su se u ranijem terminu plasirali su se u finale pobijedivši Amerikanca Rajeeva Rama i Britanca Joea Salisburyja s 6-3, 7-6 (3). Hrvati su u prvom setu došli do 'brejka' u četvrtom gemu i lagano osvojili set. U drugom je vladala prava borba, a presudila je njihova bolja koncentracija u tie breaku.

Hrvatski par se udružio početkom ove sezone, a ovo im je ukupno 24. pobjeda te imaju tek tri poraza. Osvojili su Antalyju, Melbourne, Rotterdam, izgubili u finalu Dubaija te u polufinalu Australian Opena od Dodiga i Polašeka. Mektić i Pavić igraju fantastično, odlično se osjećaju na terenu i nadamo se da je ovo sve samo uvertira za Olimpijske igre u Tokiju gdje će predstavljati Hrvatsku. S njima dvojicom imamo velike šanse doći do prve teniske medalje nakon Atene 2004. kada su Ančić i Ljubičić osvojili broncu.