• Kvalifikacije

bih franc utakm

Tekst: Hasan Selhanović, Foto Fena: Harun Muminović

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je stadionu Grbavica poražena od  Francuske sa 1:0 (0:0)  u 2. kolu kvalifikacija za nastup na Svjetskom prvenstvu 2022.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Antoine Griezmann u 61. minuti.

Nogometaši BiH pružili su snažan otpor aktualnom svjetskom prvaku, a u većem dijelu  susreta bili su i ravnopravan protivnik.

Prvi priliku gosti su imali u 12. minuti preko Comana, koji je šutirao pored gola. Isti igrač zaprijetio je tri minuta kasnije, ali je ovog puta njegov šut glavom odbranio  Šehić.

Bh. tim je prvu ozbiljniju priliku imao u 24. minuti kada je Todorović snažno šutirao, ali je njegov pokušaj zaustavio Lloris.

Samo dva minuta kasnije propustili smo najbolju priliku. Pjanić je izveo korner, a udarac glavom Ahmedhodžića Francuzi su zaustavili na gol liniji.

Do kaja prvog dijela gosti su napravili novi pritisak, ali nisu uspjeli da promijene rezultat.

Francuzi su poveli u 61. minuti golom  Griezmanna, koji je udarcem glavom pogodio mrežu Šehića, nakon ubačene lopte   Rabiota.

Do kaja susreta izabranici  Ivajala Petava igrali su ofanzivnije. U dva navrata bili su u prilici da zaprijete gostima, kada je  u kaznenom prostoru oba puta oboren Krunić, ali se italijanski sudac Orsato nije odlučio za penal.

U drugom susretu D-grupe Ukrajina je u Kijevu remizirala sa Kazahstanom 1:1 (1:0)

Kvalifikacije za SP nastvaljaju se u septembru ove godine, a reprezentacija BiH  1. rujna gostuje u  Francuskoj.