• Kvalifikacije

Sjajnu utakmicu u sklopu drugog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo odigrali su Srbija i Portugal. Na kraju je završeno 2-2, što je po viđenom realan rezultat, jer su obje momčadi imale po jedno svoje poluvrijeme.

Portugal je vodio dvama pogocima Jote, dok se Srbija u drugom dijelu vratila pogocima Mitrovića i Kostića.

No,najzanimljiviji detalj dogodio se u 93.minuti. Ronaldo je šutirao, i činilo se da je lopta završila u mreži. Branič domaćih ju izbija, Portugalci su uvjereni da je pogodak, no glavni sudac Makkelie se ne oglašava i ne pokazuje na centar, a nisu mu to sugerirali ni njegovi pomoćnici.

Ronaldo je zbog prosvjeda zaradio i žuti karton, a izrevoltiran je napustio utakmicu i prije posljednjeg sučevog zvižduka. Na kvalifikacijskim utakmicama nema VAR-a, tako da je Ronaldo ostao uskraćen za novi pogodak, a njegova reprezentacija za nova tri boda. No, naravno da i sreća nekada okrene leđa, treba se prisjetiti i situacija u kojim su Portugal i Ronaldo imali pomoć sudaca, namjernu ili nenamjernu.

Za vjerovati je kako sudačka greška na ovoj utakmici nije namjerna, no i kako UEFA ne prašta greške te bi Makkelie mogao na hlađenje. Upitan je i crveni karton koji je dao Milenkoviću, i to će biti pod povećalom.