• Prvi bodovi

FOTO : Pixsell

Hrvatska nogometna reprezentacija stigla je do prvih bodova u kvalifikacijama za SP u Kataru. Kockasti su na Rujevici pobijedili Cipar s minimalnih 1-0.

Ponovo to nije bila blistava utakmica.Cipar je igrao zatvoreno, u dvostrukom bloku, a Hrvatska je teško stvarala šanse. Pokušavala je udarcima s distance načeti tvrde goste.

Kjučni trenutak dogodio se u 40.minuti. Nakon gužve u šesnaestercu , branič gostiju odlično je poslužio Marija Pašalića, koji je matirao vratara. I kad se očekivalo da će Hrvatska proigrati i zabiti još koji pogodak, to se nije dogodilo. Naprotiv, Dalićevi izabranici nisu osim pogotka stvorili niti jednu izglednu priliku.

Na kraju minimalna pobjeda i ono što je bitnije, tri boda.

Iako su po ocjenama Sofa scorea svi osim Budimira zaslužili prolaznu ocjenu, mi se baš i ne slažemo. Palac gore zaslužili su strijelac Mario Pašalić koji se dobro ubacivao iz drugog plana, i bio najopasniji igrač, Luka Modrić, neprikosnoveni veznjak koji i s godinama na leđima igra na visokom nivou, i Josip Juranović, koji je odigrao odlično drugo poluvrijeme, pogriješio samo dva dodavanja i probijao po desnoj strani.Svi ostali, osim Livakovića koji nije imao posla, mogu i moraju mnogo bolje.

Hrvatska za tri dana dočekuje Maltu,i pobjedom bi ipak vratila koliko-toliko samopouzdanja. Ipak, nešto je trulo u državi Hrvatskoj. Od SP-a u Rusiji, Vatreni su odigrali samo nekoliko dobrih utakmica. Dalić mora razmisliti u čemu je stvar, možda čak i staviti mandat na raspolaganje.