• EUROPSKA LIGA

Dinamo je u okviru uzvratnog susreta osmine finala Europske lige dočekao Tottenham, a Englezi su u Zagreb došli s dva gola prednosti. Ipak Mislav Oršić je pokazao o kakvom se igračkom kvalitetu radi jer je Llorisu, vrataru francuske reprezentacije i osvajaču Svjetskog prvenstva večeras zabio 3 pogotka.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, Tottenham je kontrolirao igru, a Dinamo je čekao svoje prilike. Vrijedi izdvojiti po jednu priliku na obje strane.

U drugom dijelu Dinamo preuzima inicijativu i posjed lopte vraća na svoju stranu, a u 62. minuti Mislav Oršić nagovještava Mourinhu i Tottenhamu da je spreman za velike stvari. Majer je sjajno dodao, a Oršić pogodio desne rašlje. Dinamovci su se nadali i sanjali da mogu nadoknaditi zaostatak od 2:0, a u 83. minuti snove Dinamovaca ispunjava naravno Oršić. Atiemwenu se piše asistencija. Do kraja nije bilo uzbuđenja te su uslijedili produžetci.

U produžetcima se Dinamo nije preplašio ili "izgorio od želje" već upravo suprotno. Modri su igrali zrelo i ponovno čekali majstoriju Oršića. U 106. minuti konačno su dočekali hattrick večerašnjeg junaka Dinama i svih istinskih ljubitelja hrvatskog nogometa. Gol koji nije potrebno opisivati, dovoljno je pogledati i uživati. Oršić je loptu primio na 30ak metara od protivničkog gola, potom "izmiješao" Engleze i s ruba kaznenog prostora neobranjivo pogodio uz lijevu stativu nemoćnog Llorisa.

Ipak u 116. minuti Harry Kane se našao u jako dobro situaciji, ali Livaković je pokazao zašto je broj 1 na golu Hrvatske reprezentacije. Susret je završen s 2:0, odnosno 3:0 u korist Dinama nakon produžetaka. Povijest je ispisana, Dinamo ide u četvrtfinale Europske lige!

Ždrijeb četvrtfinala se održava sutra u švicarskom Nyonu.