• Bogat vikend iza nas

cropped lopte

Još jedan vikend bogat sportskim događanjima je iza nas.

Andrea Komšić nije se uspjela plasirati u drugu vožnju slaloma u Areu. U drugom je nažalost ispala.

U FIS slalomu na Jahorini Dario Komšić završio je na sedmom mjestu. U drugom slalomu je ispao.

Nogometaši Kiseljaka odigrali su prvu pripremnu utakmicu pred nastavak sezone. Na svom terenu remizirali su 1-1 sa Rudarom iz Han Bile,a sjajan gol postigao je Marko Antić iz slobodnjaka.

Mladi rukometaši Kiseljaka upisali su dvije prvenstvene pobjede protiv vršnjaka iz Nove Bile. Najraspoloženiji su bili Grabovac i Jurišić.

Utakmica seniorskih ekipa RK Kiseljak i RK Nova Bila, koja je trebala biti odigrana u nedjelju u Kiseljaku, je odgođena.

Medić je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Širokog nad Sarajevom, Grgić je igrao od 88.

NK Brnjaci je odigrao prijateljski susret s NK Vitez. Završeno je 2-2, a za Brnjake su zabijali Miličević i Mujić.

STK Kreševo uspješno je nastupio na četvrtom turnusu Prve lige u Doboju. Pobijedili su STK Doboj Jug sa 3-0, te STK Spin 3-2, dok su poraženi od lidera STK Brka2007 sa 3-0.

Kadeti i juniori NK Kiseljak upisali su nove prvenstvene pobjede. Rezultatima 2-3 slavili su u gostima kod Fortune. Tri pogotka za kadete postigao je Dorijan Drljepan, za juniore je dva zabio Marcel Liješnić, jedan Filip Antić.

Kiseljak neće imati predstavnika u polufinalu Kupa BiH. Bojin Željezničar je na penale ispao od Tuzle city, Medićev i Grgićev Široki poražen je od Borca.

KBV Đerzelez Kiseljak vrši upis novih članova.

Članovi TK Elliptic uspješno su nastupili na teniskom turniru dublova u Grudama. Biletić i Škoro bili su drugi u starijoj kategoriji, dok je treće mjesto osvojio još jedan Kiseljačanin,Toni Marković, koji je igrao u paru sa Širokobriježaninom Galićem. Tomislav Bencun u paru sa Fočakom Fundupom ispao je u polufinalu mlađe kategorije.

Darijo Pecirep igrao je 68 minuta u pobjedi Austrije Klagenfurt nad drugom momčadi bečke Austrije.

Marin Pongračić odigrao je cijeli susret u pobjedi Wolfsburga nad Schalkeom 5-0.

Stipo Marković ostao je na klupi u porazu Lokomotive od Istre.

Dominik Alois Oroz dobio je šest minuta u pobjedi Vittesea nad Utrechtom u gostima.

Nikola Baban je odigrao cijeli susret u remiju Slavije kod Borca u Kozarskoj Dubici. U 33.minuti zaradio je i žuti karton.

Marin Galić odigrao je cijeli susret u porazu Krupe od Mladosti.

David Grubešić strijelac u porazu juniorske momčadi Željezničara od Slobode.

Vlado Bošnjak odigrao cijeli susret u pobjedi kadeta FK Sarajevo nad Olimpikom.

Osman Bulut odigrao cijeli susret u pobjedi juniora Rudara iz Kaknja nad Goraždem 4-3. Asistirao za jedan pogodak, u 88.zaradio žuti karton.

Odigrano je posljednje kolo po skupinama Općinske malonogometne lige u Fojnici. Rezultati su sljedeći :

Fojnica Centar - Ostružnica 2 4-1

Čaršija -Alaupovka 1-4

MZ Fojnica I - Prokos 2 6-0

Ragale - Ostružnica 0-4

Šćitovo -Prokos 1-10

MZ Pridola - Gornja Mahala 7-2